Düzce Üniversitesi’nde “Kadın Erkek Eşitliği Eylem Planı 2023-2027” İlan Edildi

Düzce Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Kadın Erkek Eşitliği Eylem Planı (DÜKEEEP) 2023-2027” ilan edildi.

Düzce Üniversitesi’nde  “Kadın Erkek Eşitliği Eylem Planı 2023-2027” İlan Edildi
12.06.2023 - 15:36
Güncelleme 12.06.2023 - 15:38
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi Senatosu’nun 30.03.2023 tarih ve 2023/43 sayılı kararı ile “Düzce Üniversitesi Kadın-Erkek Eşitliği Eylem Planı (DÜKEEEP) çerçevesinde; toplumsal cinsiyete dayalı iş ve meslek algısının önüne geçmek amacıyla her birimde kadın-erkek akademisyen ve idari personel için rol modellerin varlığını sağlamak, kadın-erkek eşitliği bakış açısını yerleştirmek ve güçlendirmek amaçlanıyor.

Bu yönde farkındalık ve duyarlık kazandırmak için bilgilendirmeler yapmak ve bilgi veri ağları kurmak, Düzce Üniversitesi’nin atama ve yükseltme süreçlerinde kadın-erkek eşitliği dengesini sağlamak, çeşitli birimlerinin yönetimleri düzeyinde cinsiyet eşitliği bakış açısını bir yönetsel öncelik olarak kazandırmak da eylem planının amaçları arasında yer alıyor.

Kadın akademisyenlerin akademik konumlardaki varlığını güçlendirmek, üniversitede kadın-erkek eşitliğine dayalı bir anlayışla tüm öğretim elemanlarına yönelik kurumsal kaynakları ve destekleri güçlendirmek amaçlı; önleyici eylemler, Düzce Üniversitesi birimlerince uygulama dönemleri çerçevesinde yürütülecek.

Eylem planıyla ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki internet adresinden ulaşılabiliyor: https://duzce.edu.tr/akademik/merkez/dukam/duyuru/f6b2/duzce-unverstes-kadn-erkek-estlg-eylem-plan-dukeeep-2023-2027


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar