Düzce Üniversitesi’nden Meslek Söyleşileri Etkinliği

Düzce Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü tarafından düzenlenen “Meslek Söyleşileri: Araştırma Şirketlerinde Sosyologlar Ne İş Yapar?“ adlı etkinlik, çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Düzce Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Şevket Ercan Kızılay’ın gerçekleştirdiği programın davetli konuşmacısı ARGETUS Araştırma Direktörü Mehmet Aslan, Sosyoloji Bölümü mezunu olarak, mezunların araştırma sektöründe ne gibi pozisyonlarda bul

Düzce Üniversitesi’nden Meslek Söyleşileri Etkinliği
9.06.2023 - 11:48
Özel Haber

Yaşamın her alanında toplumu etkileyen olaylarla Sosyoloji’nin ilgilendiğini söyleyen Mehmet Aslan, Sosyoloji eğitimi almak isteyenlerin üç temel beceriye sahip olması gerektiğini belirterek,  bunlardan ilkinin yabancı dil, ikincisinin matematiğe ilgili olunması ve üçüncü olarak ise dijital teknolojilerin iyi kullanılması olduğunu ifade etti.

 

Mezunların iyi bir saha çalışanı olması gerektiğini de sözlerine ekleyen Aslan, sahada görev almanın çok kıymetli olduğunun da altını çizdi. Bu mesleği tercih eden öğrencilerin kendilerini geliştirmek için uygulama ve sektörel kuruluşlarda staj yapmasının önemini vurgulayan davetli konuşmacı, Sosyoloji alanındaki yazılım gibi programların da öğrenilmesi gerektiğini işaret etti. Son olarak Sosyoloji Bölümü mezunlarının yüksek pozisyonlarda çalışabileceklerini söyleyen Mehmet Aslan, katılımcılardan gelen soruları yanıtlayarak sözlerini sonlandırdı.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar