SİVİL İNSİYATİF GURUBU HİÇ BOŞ DURMUYOR

Bu hafta iki konuk ağırladılar.DÜZCE BELEDİYESİ 23 NISAN PARKI KAFETARYASINDA 4 OCAK 2024 Perşembe günü akşamı bir araya gelen kanaat önderlerine ilk sunumu DÜZCE ORMAN FAKÜLTESİ ÖĞRT.ÜYESİ Doç.Dr. Şemsettin KULAÇ yaptı. TEK KÖK AĞAÇ FINDIK konusunda yapılan çalışmalar ve elde edilen başarıları anlatan Sayın Kulaç, mevcut fındık arazilerimizde yapacağımız dönüşüm ile fındıkta lider ülke olmaya devam edebileceğimizi, aksi takdirde tek kök ağaç fındık ile üretim yapan ülkeler ile yarışamayacağımız

SİVİL İNSİYATİF GURUBU HİÇ BOŞ DURMUYOR
6.01.2024 - 10:25
Özel Haber
Daha sonra söz alan, Yazar İbrahim BİLGİN Akçakoca hakkında bilgiler verdi. Sayın Bilgin, Akçakoca'yı üç döneme ayırarak verdiği bilgilerde, Efsane Dönemine ait argonat efsanesi ile Karadenizi keşfeden Yunanlıların kurdukları Dias'tan, Hikâye Döneminde Göynük, Mudurnu, Bolu, Yığılca üzerinden gelen Selçuklu Oğuz Boylarının verdikleri isim ile Akçaşar'dan, Konuralp Beyin savaşmadan teslim aldığı, Osmanlı Sarayının, donanma ihtiyacı için gerekli olan, kestane ağacı tomruklarını temin eden Akçaşehir'den ve Kayıtlı Döneminde kurtuluş savaşındaki verilen mücadele olmak üzere Akçakoca Tarihinden bahsetti. Sorulan sorulara verilen cevaplardan sonra, Yazar İbrahim Bilgin Düzce Belediye Başkanlığı tarafından temin edilen "Küçük Şehrin Büyük Hikayesi Akçakoca" kitabını imzalayarak katılımcılara takdim etti.
Program, organizasyonu hazırlayan
Emekli eğitimci Mehmet Akbacak ve Şair
Abdullah Çelebioğlu'nun teşekkür konuşması ile sona erdi.

Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar