Düzce Üniversitesi Arş. Gör. Korhan TOPÇU’ nun Filmine İki Ödül Daha

Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Arş. Gör. Korhan Topcu’nun ödüllü kısa filmi Gözlerin; Dicle’de üçüncülük, Bingöl’de ise birincilik ödülünün sahibi oldu.

Düzce Üniversitesi Arş. Gör. Korhan TOPÇU’ nun Filmine İki Ödül Daha
26.12.2023 - 12:41
Özel Haber

Uluslararası alanda düzenlenen ve 108 ülkeden 1884 filmin başvurduğu 5. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali’nde En İyi Kısa Film Ödülü’nün sahibi Arş. Gör. Korhan Topcu’nun filmi Gözlerin oldu.

 

Film, Diyarbakır’da 18-20 Aralık 2023 tarihlerinde düzenlenen 1. Uluslararası Dicle Belgesel ve Kısa Film Festivali’nde ise Üçüncülük ödülüne layık görüldü. Dicle Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve 428 filmin başvurduğu festivalde, Korhan Topcu’ya üçüncülük ödülünü Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Özcan Demir takdim etti.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve TRT 12 Punto destekleriyle gerçekleştirilen Gözlerin isimli kısa film, festival yolculuğunu yeni ödüllerle taçlandırmayı sürdürüyor. 2023 Kasım ayının ilk haftasında düzenlenen 2. Kocaeli Film Festivali’nden iki ödül kazanan film, finalist olduğu 7 festivalden de 4 ödülle dönme başarısını gösterdi.

 

Çekimleri Düzce’de gerçekleştirilen film; Kocaeli, Afyonkarahisar, İzmir, Ordu, Bingöl, İstanbul, Mardin ve Diyarbakır şehirlerinde düzenlenen film festivalleri aracılığıyla sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.

 

Filmin festival yolculuğu:

 

“24. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, Ulusal Resmi Seçki

7. Güzel Ordu Kısa Film Festivali, Ulusal Resmi Seçki

5. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali, Birincilik Ödülü

4. Esenler Film Festivali, Finalist Film

3. Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması, Ulusal Yarışma Filmi

2. Kocaeli Film Festivali, En İyi Film Finalisti

2. Kocaeli Film Festivali, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü

2. Kocaeli Film Festivali, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü

2. Büyük Taarruz Kısa Film Festivali, Finalist Film

1. Mardin Uluslararası Kısa Film Festivali, Finalist Film

1. Uluslararası Dicle Belgesel ve Kısa Film Festivali, Üçüncülük Ödülü” şeklin


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar