DÜZCE MESLEK YÜKSEKOKULLARI MEZUNLARI İLK 6 AYDA YERLEŞİYOR!

Düzce Üniversitesi Düzce Meslek Yüksekokulu, nitelikli eğitim ve öğretim programlarının yanı sıra mezuniyet sonrası öğrencilern gelişimini yakından takip ediyor.

DÜZCE MESLEK YÜKSEKOKULLARI MEZUNLARI İLK 6 AYDA YERLEŞİYOR!
25.08.2023 - 09:53
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan Mezun Takip Formu ile öğrencilerin mezuniyet sonrası işe başladıkları firma bilgileri, işe yerleşme süreleri, işe başladıkları il gibi bilgiler kayıt altına alınıyor ve değerlendiriliyor.

Mezun öğrenciler arasında yapılan anketlere göre:  ankete katılan öğrencilern %50’si mezuniyetlerini takip eden ilk 3 ay içerisinde, %20’si ise ilk 6 ay içinde işe yerleşti. İşe yerleşme süresi 12 ay ve üzeri olanların %80’i askerlik, lisans eğitimine devam etme gibi nedenlerle uzun sürede işe başlıyor.

Düzce Üniversitesi Düzce Meslek Yüksekokulu mezunların %80’i şu an aktif olarak çalışma hayatındalar. Aynı zamanda mezun olanların %70’i doğrudan mezun oldukları bölümlerin iş kollarında faaliyet gösteriyorlar. Coğrafi dağılım olarak ise mezunların %39’u metropol kent olan İstanbul’da %23’ü Düzce’de iş hayatına katılarak değer üretiyor.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar