7 FARKLI ÜLKEDEN GENÇLER AKÇAKOCA'DA BULUŞTU.

AB ve Norveç ulusal ajansı tarafından desteklenen Digitally Oriented Nature Lovers isimli gençlik değişimi projesi kapsamında 7 ülkeden 42 genç Düzce’nin Akçakoca ilçesinde buluştu.

7 FARKLI ÜLKEDEN GENÇLER AKÇAKOCA'DA BULUŞTU.
22.06.2023 - 12:49
Güncelleme 22.06.2023 - 12:50
Özel Haber

AB ve Norveç ulusal ajansı tarafından desteklenen Digitally Oriented Nature Lovers isimli gençlik değişimi projesi kapsamında Norveç, Bulgaristan, Çekya, İtalya, Macaristan, İspanya ve Türkiye’den toplam 42 genç Düzce’nin Akçakoca ilçesinde 14-22 Haziran 2023 tarihleri arasında buluştu. Ana hedefi, gençlerin yeni dijital çağa ayak uydurabilmeleri için dijital becerilerini güçlendirmelerini sağlamak olan projede gençlere temel  dijital beceriler hakkında bilgi verildi, dijital becerilerini nasıl geliştirebilecekleri konusunda farkındalıkları artırıldı. İşgücünde hangi dijital araçlara ihtiyaç duyulduğunu görmek için TEKNOPARK'ı da ziyaret eden katılımcılar Yapay Zeka, Ux (Kullanıcı Deneyimi) Tasarımı, Dijital Pazarlama, Tasarım Düşüncesi, Bulut Bilişim, Dijital Proje Yönetimi konularında bilgi aldılar. Diğer yandan doğamızı korumak için dijital kapasiteleri kullanmaya teşvik edildiler.

Proje aynı zamanda farklı ülkelerden gelen katılımcıların kültürlerarası farklılıkları görerek hoşgörü bilinci kazanmasına katkı sağlamıştır. Katılımcılar projenin kendilerine çok önemli bilgiler kattığını söylemişler, konu ile ilgili birçok bilgi edinip farkındalık kazandıklarını ve Düzce’nin kültürel yapısından ve doğal ortamından da oldukça etkilendiklerini ifade etmişlerdir.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar