SELÇUK ASLAN’IN "KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ" MESAJI

Kadına şiddet, toplumsal bir sorundur ve karşısında durmak hepimizin asli görevi ve sorumluluğudur.

SELÇUK ASLAN’IN "KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ" MESAJI
25.11.2023 - 11:48
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde hep birlikte yeniden idrak etmeliyiz ki; kadına şiddet, toplumsal bir sorundur ve karşısında durmak hepimizin asli görevi ve  sorumluluğudur. Toplumumuzun her bir bireyi, kadına yönelik şiddetle mücadelede etkin bir rol oynamalı ve sorumluluk almalıdır. Kadınlarımıza saygı göstererek; saygı, hoşgörü, eşitlik ve adalet temelinde bir toplumun inşasına katkı sağlayalım.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nü; kadına yönelik şiddetle mücadelede yeni bir adım atmak ve toplumsal değişim nazarında bir araya gelmek için bir fırsat olarak değerlendirelim. Kadınlarımıza ve toplumumuza daha güvenli bir gelecek inşa etmek için el birliğiyle çalışarak, daha güvenli, huzurlu ve müreffeh bir toplumun temellerini atabiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün toplumda bir farkındalık oluşturarak, şiddetin her türlüsünün karşısında olan eşitlikçi bir toplum bilincinin oluşmasına vesile olmasını temenni ediyor, hiçbir bireyin şiddete maruz kalmadığı bir dünya diliyorum.   

 

Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar