DÜZCE'NİN YENİ VALİSİ SELÇUK ASLAN'DAN MESAJ..

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonucunda Düzce ilinin yeni valisi Selçuk Aslan oldu. Bugün Düzce'ye gelerek yeni görevini resmen devralan Selçuk Aslan, bir mesaj paylaştı.

DÜZCE'NİN YENİ VALİSİ SELÇUK ASLAN'DAN MESAJ..
19.08.2023 - 12:15
Güncelleme 19.08.2023 - 12:51
Özel Haber

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonucunda Düzce ilinin yeni valisi belirlendi. Yapılan atama ile birlikte Düzce Valiliği'ne Selçuk Aslan atandı. Valimiz Cevdet Atay ise Şırnak Vilayeti'ne görevlendirildi.

Bugün itibarıyla görevine başlayan yeni Düzce Valisi Selçuk Aslan, ilimize gelerek görevi resmen devraldı. Valilik önünde, tören mangası ile Protokol üyeleri tarafından karşılanarak görevine başlayan Aslan yeni göreviyle alakalı bir mesaj paylaştı. Mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Değerli mesai arkadaşlarım, Yerel ve ulusal basınımızın çok değerli mensupları, Bugün büyük bir heyecanla karşınızda bulunduğum, Türkiye'nin en genç vilayeti olan Düzce'mizde bizleri sıcak bir karşılamayla kabul eden, kendilerine hizmet etme şerefiyle onurlandıracak çok değerli Düzceli hemşehrilerimiz; Öncelikle hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyor, Düzce Valiliği görevimin bu güzel şehre, sizlere ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle atanmış olduğum Düzce Valiliği görevine bugün itibariyle başlamış bulunmaktayım. Bu görevi şahsıma tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya'ya güven ve takdirlerinden dolayı şükranlarımı arz ediyorum.

Kutadgu Bilig’de denildiği gibi "Hizmet et, kul hizmeti sayesinde bey olur, hizmeti makbule geçmeyen insan dileğine kavuşur mu?", yine Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözleriyle "Millete efendilik yoktur, hizmet vardır ona hizmet eden efendisi olur", ve Şeyh Edebali’nin ifadesiyle "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" şiarı ve tarihimizin medeniyetimizin devlet geleneğimizin birikimlerini göz önünde bulundurarak Düzce'mizi hep birlikte düşünecek, hep birlikte düşleyecek, ilimizin her alanda topyekün gelişimine yönelik adımlarla hizmet çitasını inşallah daha yukarılara taşımak için elele birlikte gayret sarf edeceğiz. 2001 Aralık ayında kaymakam adayı olarak başladığım mülki idare amirliği yolculuğunda bulunduğum dönem içerisinde kaymakamlık, vali yardımcılığı, mülkiye müfettişliği ve yine istisnai görevler noktasında afet acil durum koordinatörlükleri, il özel idaresi genel sekreterlikleri ve son olarak iller idaresi genel müdürü olarak 22 yılı aşan meslek yaşamım boyunca edindiğim tecrübeler ışığında Düzce ili mizdeki en temel hedefim; Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, kamu düzeninin devamı başta olmak üzere yakın zamanda yaşadığımız sel ve deprem felaketlerini göz önünde bulundurarak ilimizin afetselliğine yönelik tedbirler almak ve gerekli adımları atmaktır. Bunların yanı sıra; şehrin tüm dinamikleriyle işbirliği içerisinde, milletvekillerimiz, yerel yönetimlerimiz, üniversitemiz, sivil toplum kuruluşlarımız, muhtarlarımız ve şehrimizin tüm kanaat önderleriyle birlikte geçmişte yapılanların üstüne yeni kazanımlar ekleyerek Düzce'mizi daha ileri bir seviyeye taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Tüm Düzceli hemşehrilerime ayrıca şunları da ifade etmek istiyorum; Valilik sizindir. Sayın Cumhurbaşkanımızın yönetim anlayışına da uygun olarak görev yapacağım süre boyunca her daim ulaşılabilir bir vali olacağım. Başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere garip gureba ve ihtiyaç sahibi her vatandaşımız bizlere emanettir. Bizler necip milletimize hizmet ederek Cenab-i Hakk’ın rızasına talibiz. Ancak bu rızanın da milletin rızasından geçtiğini biliyoruz. Bu itibarla milletin rizasını, duasını kazanmak için var gücümüzle gayret edip, Düzce'mizde hayırla anılacak işler yapmaya talibiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye yüzyılı vizyonu çerçevesinde ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

Son olarak; Bayrağı kendilerinden devralmış olduğum Sayın Valimiz Cevdet Atay'a ve ilimizde daha önce görev yapmış valilerimize Düzce'mize yapmış oldukları hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyor, Sayın Valimiz Cevdet Atay'a ülkemizin en hassas ve kritik illerinden olan yeni görev yeri olan Şırnak Vilayeti'nde başarılar diliyorum. Sözü bağlarken kendime de seslenmek istiyorum; “Kimseye bâkî değildir, mülk-i devlet, sîmu zer, bir harab olmuş gönlü tamir etmektir hüner.” dizeleriyle seslenip; hoş bulduk, Cumhuriyetimizin en genç vilayeti Düzce diyorum, hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. "

Yeni görevine başlayan Vali Selçuk Aslan'a hayırlı olsun derken, Cevdet Atay'a da yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Her iki valimize de yeni görevlerinde başarılar dileriz.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar