“Robo League” Robot Yarışmasına Katıldıdılar !

Düzce Üniversitesi IEEE Öğrenci Topluluğu “Robo League” Robot Yarışmasına Katıldı

“Robo League” Robot Yarışmasına Katıldıdılar !
21.12.2023 - 16:49
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce Üniversitesi IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) Topluluğu, henüz kurulmasının üstünden 1 yıl geçmemiş olmasına rağmen 7. büyük etkinliğini İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde düzenlenen “Robo League” robot yarışmasına katılarak gerçekleştirdi.

Topluluk Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Duman, 9 erkek ve 3 kız öğrenci ile birlikte; Arazi Aracı, Robothon ve Çizgi İzleyen kategorilerinde yarışmalara katılan IEEE Topluluğu; 27 takımın yarıştığı ve birbirinden zorlu parkurların olduğu Arazi Aracı kategorisinde ilk 10’a girerken; 22 takımın yarıştığı temiz enerji temalı Robothon kategorisinde ise 4. olma başarısını gösterdi.

Çizgi izleyen kategorisinde de yarışan IEEE Topluluğu genel olarak başarılı bir performans sergileyerek takdir aldı. Topluluk danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Duman, topluluğun “Mühendislik, Teknoloji ve Kariyer Maratonu”, Teknofest Katılımı, Ansys-Numesys Toplantısı, WIN Fuarı, Solarex Fuarı, SAÜ-SUBÜ Makina Fuarı ve “İYTE Robo League Yarışması” etkinliklerinden sonra ise “Baskı Devre ve Lehim Atölyesi” ile “Phyton Kursu” faaliyetleri gerçekleştirecekleri bilgisini verdi.

Düzce Üniversitesi IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) Topluluğu, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde düzenlenen “Robo League” robot yarışmasına katkılar sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Nedim Sözbir’e teşekkür ederek, eğitim-öğretimin yanında boş zamanlarında kariyerini destekleyecek topluluk faaliyetleri ile de kendilerine yeni fırsatlar kazanmaya devam edeceklerini ifade ettiler.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar