Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Çin’de Gerçekleştirilen Sempozyuma Davetli Sanatçı Olarak Katıldı

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlker Yardımcı, Çin Halk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen I. Harbin Uluslararası Heykel Sempozyumuna davetli olarak katıldı.

Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Çin’de Gerçekleştirilen Sempozyuma Davetli Sanatçı Olarak Katıldı
16.08.2023 - 11:17
Güncelleme 16.08.2023 - 11:19
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

 

Uluslararası Heykel Sempozyumları Birliği (ISSA) Başkanı Sanatçı Liu Yang’ın organizasyonu ve Harbin kenti Hulan bölgesi yerel yönetimi katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte Hulan bölgesinde yer alan parkta nehir üzerinde sergilenecek heykeller üretildi.

 

Ölçek ve uygulama özellikleri nedeniyle dünyada ilk ve tek örnek olan sempozyumun birinci aşaması, farklı ülkelerden katılan sanatçıların heykellerinin üretimi ile tamamlandı. Beş yılın sonunda 100 adet büyük ölçekli yüzer heykel kalıcı olarak nehir üzerinde sergilenecek.

 

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlker Yardımcı ise iki haftalık etkinlik süresince, Harbin Üniversitesi öğretim üyeleri ve ISSA Başkanı Liu Yang’ın katıldığı sunumlarda, kamusal alan heykeli ve Pekin Olimpiyatları için 2008 ve 2022 yıllarında gerçekleştirdiği iki heykel uygulaması üzerine bilgiler paylaştı.

 

Sempozyum programı kapsamında Umman, Honduras, Nepal Büyükelçileri ile Harbin Üniversitesi Rektörü çeşitli ziyaretlerde bulundular.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Haber İhbar