Düzce Üniversitesi Rektörü Polonya’daki Avrupa Üniversiteler Birliği Genel Kurulu’na Katıldı

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Polonya’nın Gdansk Teknoloji Üniversitesi’nde düzenlenen Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) Genel Kurulu ve yıllık toplantısına katıldı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Polonya’daki Avrupa Üniversiteler Birliği Genel Kurulu’na Katıldı
24.04.2023 - 16:37
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Prof. Josep M. Garrell’in, EUA’nın başkanı olarak seçildiği Genel Kurul’a katılan Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, Avrupa yükseköğretim kurumları temsilcileriyle de çeşitli istişarelerde bulundu. 

Genel Kurul Toplantısı’nın ardından Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Gdansk Teknoloji Üniversitesi’ni ve tüm laboratuvarlarını ziyaret ederek, Makine Mühendisliği Laboratuvarlarında incelemelerde bulundu. Düzce Üniversitesi’nin ikili anlaşmaları bulunan Gdansk Teknoloji Üniversitesi ile öğrenci ve öğretim üyesi değişim programları gerçekleştirilebiliyor.

Düzce Üniversitesi; ülkemizin önde gelen ve köklü üniversitelerinin de yer aldığı, Avrupa yükseköğretim kurumları için önemli bir prestij kaynağı olarak görülen EUA’da 2012 yılından bugüne ortak üye olarak temsil edilmekte ve bu uluslararası kalite organizasyonunda çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Haber İhbar