KIRIM TÜRKLERİ KÜLTÜR VE EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI !

Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Belediye Başkanı Faruk Özlü, Kırım Türkleri Kültür ve Eğitim Merkezi'nin açılış törenine katılarak, merkezin tamamlanan yapısını halkla buluşturdular.

KIRIM TÜRKLERİ KÜLTÜR VE EĞİTİM MERKEZİ AÇILDI !
9.12.2023 - 16:44
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Belediye Başkanı Faruk Özlü, Kırım Türkleri Kültür ve Eğitim Merkezi'nin açılış törenine katılarak, merkezin tamamlanan yapısını halkla buluşturdular. Merkezin bahçesine ek olarak inşa edilen anıt, sürgün yıllarını tasvir ederek Kırım Türklerinin efsanevi lideri, Ukrayna Yüksek Şurası Üyesi ve Aktivist Mustafa Abdulcemil Kırımoğlu'nun büstüne ev sahipliği yapıyor.

Açılış töreni, 9 Aralık Cumartesi günü saat 16:00'da Nusrettin Mahallesi İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Kırım Türkleri Kültür ve Eğitim Merkezi'nin bahçesinde gerçekleşti. Düzce protokolünün yanı sıra bölge halkı ve Kırımoğlu'nun destekçileri de törene yoğun ilgi gösterdi.

Açılış töreni, etkinlikte bulunan vatandaşların ve Kırım Türkleri lideri Mustafa Abdulcemil Kırımoğlu'nun katılımıyla coşkulu bir atmosferde gerçekleşti. Merkez, Kırım Türkleri kültürünü yaşatmayı ve gelecek nesillere aktarmayı hedefleyerek bölgedeki kültürel etkileşimi güçlendirmeye yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar