"Düzce'de İlk: Başkan Özlü'den Müjdeli Haber!"

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce’yi mobilya merkezi yapmakta kararlı adımlar atıyor. Mobilya merkez üssü için otobana yakın Küçükmehmetler Köyü’nde ki 313 dönümlük arazinin tahsisi tamamlandı.

"Düzce'de İlk: Başkan Özlü'den Müjdeli Haber!"
6.12.2023 - 16:16
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce’nin önemli ekonomik girdilerinden biri olan ağaç sanayinin önünü açmak ve Düzce’yi önemli bir mobilya merkezi haline getirmek için Mart ayından bu yana çalışmalarını sürdüren Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, konuyla ilgili çalışmalarını hızlandırdı.

 

KÜÇÜKMEHMETLER’DE ARAZİ TAHSİSİ TAMAM

Mobilya üssü için, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Küçükmehmetler Köyü’nde 313 dönümlük arazinin tahsisi tamamlandı. Bu alana mobilyadan, oyuncağa kadar bir çok ahşap ürünün satılıp üretileceği bir merkez kurulacak.

 

DÜZCE TİCARET MERKEZİ OLMAK İÇİN ÖNEMLİ BİR KONUMDA

Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce’de katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi gerektiğini, bu ürünlerin başında ise ahşap ürünler olduğunu belirterek “Sanayi konusunda Düzce’de 5 OSB var. Düzce’nin 6. OSB’ye ihtiyacı yok. Burada yapmamız gereken şey, yüksek katma değerli ürünlerin yerleşmesini sağlamak. Mobilya böyle bir ürün. Düzce ticaret merkezi olma noktasında önemli bir konuma sahip” dedi.

 


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar