BAŞKAN ÖZLÜ’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Özlü mesajında, “Milletlerin kaderini belirleyen eğitim; modern, müreffeh ve güçlü ülkelerin en önemli değerlerinin başında gelmektedir. Eğitimin önceliği ise öğretmenlerdir” dedi.

BAŞKAN ÖZLÜ’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
23.11.2023 - 16:09
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 24 Kasım’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’unvanının verildiği gün olduğunu ve Öğretmenler Günü olarak kutlandığını ifade ederek kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Özlü, mesajında şu ifadeleri kullandı;
“Milletlerin kaderini belirleyen eğitim; modern, müreffeh ve güçlü ülkelerin en önemli değerlerinin başında gelmektedir. Eğitimin önceliği ise öğretmenlerdir. İyi yetişmiş bir öğretmen, her şart ve durum altında bir sınıfı, bir okulu hatta bir bölgeyi değiştirebilecek güce ve geleceğine yön verecek birikime haizdir. Fedakârlık ve özveri anlayışı içerisinde geleceğimizin teminatı çocuklarımızı bilim ve teknoloji ışığında geleceğe hazırlayan, milli ve manevi değerlerimizin eşsiz zenginlikleriyle donatarak dürüst bir insan ve vatandaş olmayı öğreten, ülkemizin geleceğinden sorumlu bireyler olarak
yetişmesini sağlayan her bir öğretmenimiz baş tacımızdır. Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli bir mesleği icra eden tüm öğretmenlerimizi, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün nezdinde saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günlerini canı yürekten kutluyorum.”


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar