ALEMDAROĞLU GÖREVE BAŞLADI !

2020-2023 yılları arasında Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak görev yapan Sayın Esra ALEMDAROĞLU, Kültür ve Turizm Bakanlığımızca, 11 Aralık 2023 tarihi itibariyle Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak görevine başlamıştır.

ALEMDAROĞLU GÖREVE BAŞLADI !
14.12.2023 - 14:28
Haber Merkezi
1982 yılında Rize'de doğan Sayın Esra ALEMDAROĞLU, ilk, orta ve lise öğrenimini Rize'de tamamladıktan sonra 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek Lisansını 2016 yılında Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sağlık Yönetimi Bölümünde tamamladı.
2008 yılında Rize İl Sağlık Müdürlüğünde psikolog olarak göreve başlayan Sayın ALEMDAROĞLU, 2015 yılında Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili olarak görev yaptı. Görevi süresince, Rize Valiliği AB Dış İlişkiler Bürosu ve Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörlüğü, Rize Valiliği Gönül Elçileri Koordinasyon Birim Sorumluluğu ve Rize Valiliği Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Cumhurbaşkanlığının 13.10.2020 tarihli, 2020/446 Karar Sayılı Kararnamesiyle Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atandı.
 
 
Görev yaptığı Rize’de; kültür, sanat, spor, eğitim, turizm, sosyal sorumluluk vb. pek çok alanda projeler geliştiren Sayın ALEMDAROĞLU, Coğrafi İşaretli Ürünler, Geleneksel ve Yöresel Sanatlar, Turizm Master Planı, Festivaller ve sosyal faaliyetlerin planlanması görevlerinde yer aldı. Rize'nin ilk Film Festivali olan “Çay Doğa ve Gençlik Filmleri Festivali’nin koordinatörlüğünü yapmış ve festivale uluslararası boyut kazandırmıştır. Lise döneminde başladığı Rize Gençlik Merkezi tiyatro çalışmalarında, pek çok oyunda oyuncu olarak sahne almış, gönüllü olarak Gençlik Merkezi'nde tiyatro yönetmenliği ve proje grubu eğitmenliği yapmıştır.
İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Sayın Esra ALEMDAROĞLU, Kültür ve Turizm Bakanlığımızca, 11 Aralık 2023 tarihi itibariyle Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak görevine başlamıştır.

Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar