AK PARTİ PANKARTLARI’NA SALDIRI KINANDI

AK PARTİ PANKARTLARINA YAPILAN SALDIRI ÜZERİNE İL BAŞKANI ŞENGÜLOĞLU VE MERKEZ İLÇE BAŞKANI AÇIKLAMADA BULUNDU

AK PARTİ PANKARTLARI’NA SALDIRI KINANDI
18.03.2024 - 16:53
Haber Merkezi

Ak Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, partilerinin pankart ve bayraklarına saldırıda bulunanları “alçak ve hainler” olarak yorumlayarak “Bayrak ve pankartlarımıza alçakça saldıranları görüntülerle tespit ettik şahısları da teşhis ettik. Gerekli işlemler için başvuruda bulunduk. Kimlerin bu eylemi yaptığını biliyoruz. Ahlakçılık taslayıp ahlaksızca pankartlarımızı tahrip edenleri biliyoruz ve esefle kınıyoruz” diyerek parti adı vermeden isim ve şahısların tespit edildiğini dile getirdi.

Ak Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, bir basın gazetecinin sorusu üzerine parti ismi vermekten kaçınarak pankartlara saldıranları “ahlaksız ve aşağılık kişiler” olarak yorumladı.   

AÇIKLAMA MERKEZ İLÇE BAŞKANI KOCAMAN’DAN

Ak Parti Düzce İl Başkanı Şengüloğlu’nun rahatsız olması üzerine basın açıklaması Merkez İlçe Başkanı Buğra Alp Kocaman tarafından yapıldı.

2024 yerel seçim kampanyası başladığından bu yana diğer siyasi partilerde de olduğu gibi kendilerinin de kampanyayı “bayram havasında” gece gündüz sürdürmeye çalıştıklarını belirterek başladığı konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Ancak bu süreçte maalesef, ilk günden itibaren afişlerimize, bilboardlarımıza ve diğer reklam çalışmalarımıza çok çirkin saldırılar yapılmaktadır. Sanılmasın ki bu çirkin saldırıları görmezden geliyoruz! Dostluk havasında yürütmeye çalıştığımız propaganda sürecini sertleştirmemek, aziz vatandaşlarımızı birbirine düşürecek davranışlarda bulunmamak adına, sessiz ve tepkisiz kaldığımız bu durumlar da görüyoruz ki; bir takım çevrelerce kurgulanan kendi afişlerini kesecek kadar alçalan ve bunu biz yapıyormuşuz gibi algı yaratmaya çalışanları hep birlikte görüyoruz ve bunların kimler olduğunu biliyoruz.

Algı ve yalanla milleti kandırmak, milletin sinir uçlarıyla oynayarak bir kazanç elde edeceğini sanan bu tiplerin hakettiği cevabı 31 Mart'ta milletimiz tarafından verileceğinden hiç şüphe yoktur.”

“AHLAK BEKÇİLERİ AHLAKSIZLAŞTI”

İlçe Başkanı Kocaman açıklamasında “Ancak unutulmasın ki her fırsatta ahlâktan bahseden ahlâk bekçilerinin bu kadar ahlâksızlaştığı bir seçim sürecini Düzce hiçbir dönemde yaşamamıştır” diyerek sürdürdüğü açıklamışın şu sözlerle tamamladı:


“Biz sustukça, muhatap almadıkça bu saldırıların dozajı daha da artmış, kontrolden çıkmıştır. Kimse bizim sessizliğimizden ve duruşumuzdan cesaret alıp bu tarz aşağılık saldırıları devam ettirmeye kalkmasın. Dün akşam tekrar yapılan saldırıları görüntüledik ve gerekli hukuki süreçleri başlatacağımızı buradan duyurmak istiyoruz.”

“AHLAKSIZ, AŞAĞILIK VE KAOTİK”

“Provokatörlerce yapılan ahlaksız, aşağılık ve kaotik eylemlere daha fazla müsaade etmeyeceğiz. Yapılan çirkin ve insanlık dışı saldırıları şiddetle kınıyor ve başlattığımız adli sürecin takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum. Bu vesileyle seçim sürecini yöneten diğer parti yöneticilerine de buradan aynı tavrı sergilemeye davet ediyoruz.”

 


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar