D-100 KARAYOLUNDA TOPRAK KAYMASI TRAFİĞİ FELÇ ETTİ: ANKARA-İSTANBUL ARASI ULAŞIM İÇİN EKİPLER GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR

Heyelanla Kapanan Yolun Bakacak Mevkisi, İş Makineleriyle Temizlenerek Trafik Akışı Sağlanacak Hale Getiriliyor

D-100 KARAYOLUNDA TOPRAK KAYMASI TRAFİĞİ FELÇ ETTİ: ANKARA-İSTANBUL ARASI ULAŞIM İÇİN EKİPLER GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR
14.07.2023 - 10:15
Güncelleme 14.07.2023 - 10:54
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Yol yapım çalışmaları devam eden D-100 karayolu, Ankara-İstanbul arasındaki ulaşımı sağlayan önemli bir geçiş noktasıdır. Ancak, Düzce geçişinde meydana gelen bir toprak kayması, ekipleri harekete geçirdi. Heyelan nedeniyle toprakla kaplanan yolun temizlik çalışmaları Bakacak mevkisinde yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Karayolları ekipleri, güvenlik önlemi alarak Ankara istikametinde bulunan Bakacak mevkisinde bulunan toprakla kaplı yolu temizlemek için yoğun çaba sarf ediyor. İş makineleri, yolun etrafını dubalar ve emniyet şeritleriyle çevreleyerek kontrollü bir trafik akışı sağlıyor.

Ekipler, dağ yamacında bulunan şeridi tamamen topraktan arındırmak için özveriyle çalışıyor. Bu önemli aşamanın tamamlanmasının ardından yolun tekrar çift yönlü ulaşıma açılması planlanıyor. Böylece, Ankara-İstanbul arasındaki ulaşımın sorunsuz bir şekilde sağlanması hedefleniyor.

D-100 karayolu temizlik çalışmalarının tamamlanmasıyla, trafiğin normale dönmesi ve yolun tam anlamıyla kullanıma açılması bekleniyor. Karayolları ekipleri, gerekli güvenlik önlemlerini alarak sürücülerin güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlayacak.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar