SEDAŞ, KESİNTİSİZ ENERJİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

SEDAŞ, yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte şebekelerde iletkenlere temas eden/ramak kalan ağaçların budanması işlemlerini gerçekleştiriyor. Yaz ayları öncesi elektrik kesintilerini en aza indirmeyi amaçlayan çalışmalarda Ocak ve Mayıs ayları boyunca bin 500 kilometreyi aşkın alanda ağaç budandı.

SEDAŞ, KESİNTİSİZ ENERJİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ
5.07.2023 - 17:21
Güncelleme 5.07.2023 - 17:26
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

20 bin kilometrekarelik alanda 2 milyonu aşan müşteriye enerji hizmeti sunan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), yaz aylarında kesintisiz enerji için altyapı faaliyetlerini hızlandırdı. Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce ve Gebze bölgelerinde toplamda bin 500 kilometre alanda 33 sepetli platformlu araç ve 105 bakım personeli ile budama işlemleri gerçekleştirildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın “Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği” gereğince elektrik dağıtım şirketlerinin şebekeye yakın ağaçların bulunduğu enerji hatlarında şebekede bakım yapılması ve iletkenlere yakın dalların budanması konusunda yasal yükümlü olduklarını ileten SEDAŞ yetkilileri, “Elektrik hatlarının yakınında bulunan ve dalları iletkenlere temas eden ağaç dallarının rüzgar, kar ve fırtınada enerji kesintisine yol açmaması, kaliteli ve kesintisiz enerji hizmeti için yasal olarak ağaçların budanması gerekiyor. Saha çalışmalarında İş Sağlığı ve Güvenliği tedbirlerini alarak müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar