DARP OLAYINA SERT TEPKİ!

ÖZ SAĞLIK-İŞ DÜZCE ŞUBE BAŞKANI İMRAN ÖNEN BİLÇİN’DEN DARP OLAYINA SERT TEPKİ

DARP OLAYINA SERT TEPKİ!
26.06.2023 - 11:39
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

ÖZ SAĞLIK-İŞ DÜZCE ŞUBE BAŞKANI İMRAN ÖNEN BİLÇİN’DEN DARP OLAYINA SERT TEPKİ:

·       “Bir sağlıkçının bir başka sağlık çalışanını darp etmesi, sağlıkta şiddetin geldiği noktayı göstermesi bakımından son derece manidar”

 

·       “Üyemize yöneltilen şiddetin takipçisiyiz, saldırganın en ağır şekilde cezalandırılması gerekiyor”

Düzce Toplum Sağlığı Merkezi’nde veri giriş personeli olarak görev yapan Öz Sağlık-İş Sendikası Üyesi Emine Kübra Konca’nın, aynı merkezde röntgen teknisyeni üyesi olarak görev yapan ve Sağlık-Sen Üyesi olduğu öğrenilen Ö.A tarafından darp edilmesine ilişkin ildeki yankılar sürüyor.

Görev yaptıkları odayı kilitlediği için mesai arkadaşı tarafından şiddet uygulanan ve darp edilen Emine Kübra Konca’ya sendikası Öz Sağlık-İş sahip çıktı.

Öz Sağlık İş Sendikası Düzce Şube  Bşakanı İmran Önen Bilçin yaşanan hadisenin başlı başına üzücü olduğunu belirtirken, “Hele ki  aynı kurumda mesai arkadaşı olan bir saldırgan tarafından üyemizin darp edilmesini asla kabul etmiyoruz. Bir sağlık çalışanının mesai arkadaşına üstelik güç üstünlüğü sağlayarak yöneltmiş olduğu şiddet, sağlıkta şiddet olaylarının geldiği noktaya başka bir açı kazandırmıştır. Saldırganın kim olduğuna, ne  iş yaptığına bakılmaksızın en ağız cezayı alması için Sendika olarak işin peşini bırakmayacağız” dedi.

Üyeleri Emine Kübra Konca’ya yöneltilen şiddetle ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Öz Sağlık-İş Sendikası Düzce  Şube  Başkanı Bilçin şunları söyledi:

“Düzce Toplum Sağlığı Merkezi’nde  görev yapan üyemiz Emine Kübra Konca’nın yaşamış olduğu ancak talihsiz değil kasten yapılan darp olayını şiddetle kınıyoruz. Saldırgan kişinin kendi mesai arkadaşı olması ve güç üstünlüğü ile bir bayana saldırmasının izah edilir bir yanı yok.

Yaşanan olay ne olursa olsun sağlık çalışanı bir kişinin kendi mesai arkadaşını darp etmesi, kurum içerisinde şiddet uygulaması herkesin tepkisini çeken, kendi sendikasının dahi asla sahip çıkamayacağı bir durumdur.

Sağlık-Sen Sendikamız bizlerin de Düzce’de  aynı ilkelerle sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sıkıntılarını, sorunları birlikte çözme iradesi gösterdiğimiz, olaylara aynı değerler ışığından baktığımız bir sendikadır.

Böyle bir olayın yaşanmasını Sağlık-Sen’den münferit, kişilik bozukluğu öfke kontrolü olmayan bir sağlık çalışanının kendi arkadaşına yönelttiği bir saldırı olarak nitelendiriyor ve  en ağır cezayı alabilmesi için Öz Sağlık-İş  olarak olayı takip ediyoruz.

Sağlıkta şiddet olaylarının artık hasta yakınlarından ziyade sağlık  çalışanlarının birbirine uyguladığı şiddete dönüşmüş olması incelenmesi gereken bir durumdur.

Yetkilileri bir an önce caydırıcı  önlemleri artırmaya davet ediyoruz. Suçun cezasız kalması, ya da  saldırganların hak ettikleri cezayı almamaları  özendirici  etki oluşturmaktadır.

Üyemiz Emine  Kübra Konca’ya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Sendika olarak olayın takipçisi  olduğumuzu bir kez daha açıklıyoruz”.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar