EMNİYET'TEN "ANNE" PROJESİ

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen En İyi Narkotik Polis Anne projesi uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmalarını kapsamaktadır.

22.06.2023 - 13:21
Özel Haber

Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ile mücadele amaçlı yaptığı En İyi Narkotik Polis Anne projesi için çalışmaları yürütüyor. Hazırladıkları video ile toplum bilinci için çalışmalar yapmaktadırlar.

Günümüzün en önemli sorunları arasında yer alan uyuşturucuyla güçlü bir mücadelede “anne” figürünün kültür ve inancımızdaki yüceliğinden yararlanabilmek için kampanyanın hedef kitlesi olarak anneler ve anne adayı kadınlar belirlenmiştir.

Uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda, anneler aracılığıyla, uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuğa müdahale edilmesi projenin amaçlarından biridir.

En İyi Narkotik Polis Anne Projesi 2020 yılı Kasım ayı itibariyle başlamıştır. Proje kapsamında eğitimler Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli personeller tarafından verilmektedir.

İlimizde 2020 yılı Kasım ayından itibaren 204 ayrı faaliyet düzenlenmiş, düzenlenen faaliyetlerde toplam 13.483 anne/anne adayına ulaşılmış ve annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme eğitimi verilmiştir.

Ayrıca; 24.02.2021 ve 08.03.2021 günlerinde Kaynaşlı Uygulama Noktasında, 12.11.2021 tarihinde Kadın Emeği Merkezinde, 10.04.2022 tarihinde Krempark AVM içerisinde, 06.05.2023 günü Düzce Bağımlılıkla Mücadele Yardımlaşma Arama Kurtarma Derneği (BAMYAD) isimli dernek önünde oluşturulan Narko-Nokta Stantlarında proje kapsamında toplam 1.635 anne/anne adayına ulaşılmış, bilgilendirme yapılarak broşür dağıtımı yapılmıştır.

Suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla ve titizlikle devam etmektedir.

 


Editör: D. Analiz
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar