16 milyon emekliye haber açıklandı!

Türkiye'de 16 milyon emekli için flaş haber gündeme düştü. Buna göre ise zam tutarı da belli oldu.

16 milyon emekliye haber açıklandı!
1.06.2023 - 14:39
Güncelleme 1.06.2023 - 14:44
Özel Haber

Türkiye'de 16 milyon emekli için flaş haber gündeme düştü. Buna göre ise zam tutarı da belli oldu. SSK Bağkur Emekli Sandığı emeklilerinin alacağı maaş zammına dair de ilk bilgiler gündeme düşerken yüzde 45 zamma dair de ilk haberler geldi. İşte detaylar ve daha fazlası haber1965.com adresinde yer alıyor.

YÜZDE 45 ZAM

Türkiye'de gündeme düşen haberlere göre enflasyon verileri ve refah payı ile birlikte emekli aylıkları da çeşitli oranlar için zam hazırlıkları gerçekleştiriliyor. İşte refah payının da eklenmesine dair aylıklara yapılacak zam miktarları da netleşiyor.

Emekli aylıkları için de milyonlarca emekli Temmuz ayını beklerken son etapta kamu işçilerinin de maaşlarına yüzde 45 oranın da artış yapılması bekleniyor. Emeklilere de ne kadar artış yapılacağı araştırılırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın açıklamaları merakla takip ediliyor.

EMEKLİLERE NE KADAR ZAM GELECEK?

Türkiye'de emeklilere de ne kadar zam yapılacağı araştırılırken bu süreçte de Ocak ve Nisan ayı içerisinde de enflasyon oranları netleşiyor. İşte dört aylık zam oranı da miktarına göre SSK Bağkur emeklileri için de zam oranı yüzde 15,22 olarak açıklandı.

EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI NE KADAR?

Ülke geneli için önümüzde ki Mayıs ve Haziran ayları için de enflasyon rakamlarının belli olması ile beraber de emeklilerin alacakları aylık oranı ile resmen netleşmiş olacak. Refah paylarının da gelmesi ile birlikte en düşük emekli aylığının da 9 bin liraya çıkması bekleniyor. Eğer emeklilere yüzde 30 oranında zam yapılırsa en düşük emekli maaşı 9.750 TL olacak.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar