BELMEK’TEN İŞARET DİLİ KURSU

Düzce Belediyesi çatısı altında hizmet veren Belmek, kurulan özel sınıfta okuma yazma bilmeyen işitme engelli vatandaşlar için eğitimlere başladı.

BELMEK’TEN İŞARET DİLİ KURSU
6.04.2023 - 11:34
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Aziziye Mahallesi’ndeki Belmek binasında başlayan derslerde iki kurs eğitmeni okuma yazma öğrenmek isteyen bireylere ders veriyor.

Düzce Belediyesi Belmek çatısı altında devam eden kurslara branş eklemeye devam ediyor. Vatandaşlardan gelen taleplere öncelik verilerek düzenlenen branş derslerine son olarak işitme engelli bireyler için okuma yazma sınıfı kurulması eklendi ve derslere başlandı. Okuma yazma bilmeyen işitme engelli bireylere, bir okuma yazma öğretmeni ve bir de işaret dili öğretmeni ile verilen derslerde bilgiler işaret dili tercümesi ile kursiyerlere aktarılıyor.

AZİZİYE MAHALLESİNDEKİ DERSLER İÇİN AYRINTILI BİLGİ BELMEK’TE

İşitme engelli olup okuma yazma öğrenmek isteyen her yaştan vatandaşın kurslara dahil olabileceği yapılan açıklamada yer alırken Aziziye Mahallesi’nde bulunan  Belmek Merkez Binasına başvuruda bulunacak her vatandaş için derslerin devam edeceği belirtildi. Vatandaşlar işitme engelliler için okuma yazma kursu hakkında ayrıntılı bilgiye 0380 514 25 44 numaralı hattan ulaşabilir.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar