Süleyman Soylu'nun Nazik Reddi

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun adının verilmesi teklifi nazikçe reddedilerek, kültür merkezi "Roman Eğitim ve Kültür Merkezi" olarak adlandırıldı.

Süleyman Soylu'nun Nazik Reddi
15.12.2023 - 13:45
Güncelleme 15.12.2023 - 13:52
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Düzce Belediyesi tarafından Ağa Mahallesi'nde inşa edilen Roman Eğitim ve Kültür Merkezi'nin isim belirleme sürecinde, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun adının verilmesi talebi nazik bir redle karşılaştı. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, projenin açıklanmasının ardından Soylu'ya isim teklifinde bulunmuş, ancak Soylu'nun bu teklifi kabul etmeyerek daha uygun bir isim önerisi talep ettiği öğrenildi.

Eski Bakan Soylu'nun bu talebi reddetmesi üzerine Düzce Belediyesi, yapılan açıklamada, kültür merkezinin isminin "Roman Eğitim ve Kültür Merkezi" olarak belirlendiğini duyurdu. Açıklamada ayrıca, Soylu'nun projeye verdiği büyük destek ve nazik red sonrasında, kendisine teşekkür edildiği belirtildi.

Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "Düzce'miz Ağa Mahallesinde belediyemiz tarafından yapılan Roman Eğitim ve Kültür Merkezi'ne isim verilmesi konusunda bazı basın kuruluşlarında gerçeği yansıtmayan ifadeler ve zanlar söz konusu olmuştur. İlgili yapının yapılmasında Eski İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyin büyük desteği söz konusudur. Sayın Bakanımızın bu jestine karşılık, tarafımızdan kendisine isminin bu merkeze verilmesi talebi iletilmiş, Sayın Bakanımız bu talebi yazmış olduğu bir mektup ile teşekkür ederek nezaket çerçevesinde kabul etmemiştir. Bu sebep ile merkeze Sayın Bakanımızın ismi verilmemiştir. Bazı basın kuruluşlarında gerçeği çarpıtan ve farklı göstermeye çalışan maksatlı yorum ve haberleri esefle kınadığımızı bildirir, teşekkür ederiz" denildi.

Düzce Belediyesi, Roman Eğitim ve Kültür Merkezi'nin inşaatının hızla devam ettiğini ve projenin tamamlandığında bölgedeki kültürel etkinliklere önemli bir katkı sağlayacağını vurguladı.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar