BAŞKAN ÖZLÜ BELEDİYE KADIN ÇALIŞANLARI İLE BULUŞTU

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen moral ve motivasyon gecesinde Düzce Belediyesi’nde çalışan kadın personellerle bir araya geldi. Başkan Özlü, buradaki hitabında “Düzce için değer üreten her bir çalışma arkadaşım benim için en kıymetlidir, kurumuzun en değerli varlığı çalışanlarıdır” dedi.

BAŞKAN ÖZLÜ BELEDİYE KADIN ÇALIŞANLARI İLE BULUŞTU
9.03.2024 - 15:36
Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İştirak Şirketi Belka A.Ş., Bem-Bir-Sen ve Hizmet-İş Sendikalarının işbirliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen organizasyonda Düzce Belediyesi kadın personelleri buluştu. Burada yaptığı konuşmasında Düzce Belediyesi’nin en değerli varlığının personeli olduğuna vurgu yapan Başkan Özlü, değer üreten her bir çalışanın aynı şekilde değer görmeye devam edeceğini belirterek şunları söyledi: “Temel prensibimiz şudur ki; benim çalışma arkadaşlarım belediyenin en değerli varlıklarıdır. Ne arsası, ne binası ne parası ne de pulu bizim en değerli varlıklarımız çalışanlarımızdır. Buradan önce çalıştığım kurumlarda da bu prensip ile çalıştım. Değer üreten çalışanlar, değer gören çalışanlar prensibini hiçbir zaman unutmadan hareket ettim. Ailemizden bile daha fazla sizinle beraberiz. İşin özü çalışmak dedik ama aslında bunun da temelinde İşin Özü İnsan var. Hep birlikte belediyede çalışıyoruz.”

“TÜRK KÜLTÜRÜNDE KADIN SAYGINDIR, SAYGIDEĞERDİR”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne atıfta bulunarak kadınların seçme ve seçilme hakkı kazanmasından söz eden Başkan Özlü, Türk kültürünün kadim bir medeniyet olduğunu ve geçmişle gurur duyulması gerektiğini belirterek şöyle konuştu: “8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir aradayız. Şunu söylemem gerekiyor ki; Türkiye Cumhuriyeti olarak kadınlara seçme ve seçilme hakkını İsviçre’den bile önce verdik. Aslında Türk kültüründe kadının yeri çok güçlüdür. Evi yöneten kadındır, erkek güçlü görünse de evi idare eden çocukları büyüten kadındır. Kadınlara verilen değer konusunda bizim kültürümüz Batı kültüründen çok öndedir. Bu sebepledir ki geçmişimiz ve ecdadımız ile gurur duyuyoruz. Kadim bir medeniyetin mensuplarıyız. Kendimizle onur duymamız gerekiyor. Kadınların milletimizin kültüründe çok saygın ve özel bir yeri vardır. Hepimizi büyüten annelerimizdir; bakın bunda kadın erkek ayrımı yok. Her ne kadar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü bir Batı icadı olsa da hepimizin üzerinde annelerin, anneannelerin ve babaannelerin çok emeği vardır. Benim de babaannemin üzerimde çok emeği vardır. O gerçek bir Osmanlı kadınıydı, bilge, arif bir kişiydi. Ondan çok şey öğrendim.”

“GİDERLERİMİZDE İLK ÖNCELİK PERSONEL MAAŞLARIDIR”

Düzce Belediyesi’nde çalışan hiçbir personelin bugüne kadar ücret sorunu yaşamadığını belirten Başkan Özlü, personel maaşlarının en öncelikli gider kalemi olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Yine sendikamız ile bir araya geliyoruz. Bugüne kadar hiçbir zaman ciddi ihtilafa düşmedik. Bir defa asla enflasyonun altına inmeyiz. Çevre iller ne veriyor ona bakarız ve biz onun üzerinde bir düzenleme yaparız. Bizim gelirlerimiz var, giderlerimiz var. Harcama kalemlerimizin en başında çalışma arkadaşlarımızın ücretleri gelir. Yaklaşık 5 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. İlk göreve geldiğimiz aylarda aşırı bir borçlanma vardı, belki bir iki gün gecikmiştir ama çalışan kardeşlerimizin ücretlerini, mesailerini, ikramiyelerini, sosyal denge tazminatlarını hiç aksatmadan ödüyoruz, bundan sonra da böyle olacak. Yani sizler değer üreten ve değer gören çalışanlarımız her ayın 15’inde kartınızı bankamatiğe taktığınızda maaşınız hesabınızda olacak. Bundan asla sapmayacağız. O yüzden benim çalışma arkadaşlarım benim için son derece önemlidir. Çalışan herkes siyasi görüşüne bakılmaksızın benim en yakınımdır. Kim çalışıyor, gayret sarf ediyorsa benim en yakın arkadaşımdır. Burada birlikte çalıştığım görev verdiğim birçok arkadaşımızı Düzce Belediyesi’nde tanıdım. Birçoğunuz bunu biliyorsunuz. Gelecek dönemde de Düzce’miz için, kurumumuz için çok daha güzel işler başaracağımıza inanıyorum, sizleri sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.”

Konuşmaların sonunda Düzce Belediyesi kadın personelleri Başkan Özlü’ye kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar