Tuğba Özcan'dan Yeniden Refah Partisi'ne sert sözler

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Tuğba ÖZCAN, Yeniden Refah Partisi'nin yapmış olduğu açıklamaya sert bir şekilde yanıt verdi.

Tuğba Özcan'dan Yeniden Refah Partisi'ne sert sözler
29.04.2023 - 18:14
Haber Merkezi

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Tuğba Özcan'ın açıklaması şöyle; "Yeniden Refah Partisi’nin siyasete kadını dahil ettiğini zanneden, kadının sadece ismini ve gölgesini koyan be kadınlarımızı bilinç altlarında hiç varolmayan bir görüntü veriyor olmasını hem bir kadın hem de bir kadın siyasetçi olarak üzülerek görmekteyim.

İnandığımız dinimize göre çalışmak ya da ticaret yapmak günah değildir. Fakat ne yazıktır ki; İslamiyette kadın haklarını  hep kendi çıkarları doğrultusunda kullanan hatta 4 kadınla evlenmeyi kendilerine hak gören zihniyetle hep karşı karşıya kaldık. Peygamber Efendimiz Hatice Validemiz ile evlendiğinde, Hatice Validemiz ticaretle uğraşmaktaydı ve evlendikten sonra da ticarete devam etmişti. Yani İslam dinimize göre kadınların çalışması ya da ticaret yapmaları günah değildi.

Osmanlı Döneminde kadınlara denetim ve çalışma gibi birçok konuda haklar tanınmış; Cumhuriyet Döneminde de kadınlara eşit haklar tanınması en önemlisi de insan olarak var olduğunun benimsenmesi yolunda çığır açılmıştır.

Kadınlarımız savaş meydanlarında devletimizin bekası için cansiperhane savaşarak şanlı ordumuzun en büyük destekçisi ve yardımcısı olmuştur.

Yani hep vardık ve hep var olmaya devam edeceğiz… Tıpkı kurtuluşumuza damga vuran Nene Hatun gibi. Tıpkı cepheye 9 aylık çocuğu ile silah taşırken donarak ölen ve şehit olan Şerife Bacı gibi.

Türkiye Yüzyılı olan 2023 yılında hala kadının sadece evde oturan, çocuk doğurup yemek yapan, başka bir yeteneğinin olmadığını düşünen, basit, egomanist ve kendini her bakımdan yetersiz hisseden beyefendilerin yönetmeye çalıştığı siyasi zihniyetle yine karşı karşıyayız. 

Korkmayın bu kadar kadınlardan! Sizden daha başarılı olurlar, sizi tarihe gömerler diye düşünmeyin. 

Biz kadınlar anaç ruhlu, aydınlık geleceğe umutla bakan, demokratik ve eşit yaşam hakkını savunan, bu bağlamda da gelecek nesilleri yetiştiren öğretmenleriz aslında. İleride sizi yönetecek kişileri şu anda bizler yetiştiriyoruz.
Nasıl yönetilmek istiyorsanız öyle davranın kadınlarımıza.

Kutsal dinimizde sizlerinde bildiği üzere “Cennet annelerin ayaklarının  altındadır.".

Kadınların her alanda yetkin ve etkin olmalarını savunan biri olarak, varmış gibi gösteren ve bu gölgeden oy devşirmeye çalışan zihniyeti kınıyorum. 

Kadının olmadığı yerde çiçek açmaz.

Eğer vekil adayınız fotoğrafının konulmasını istememiş ise bir kadın olarak buna saygı duyarım fakat ozaman da neden vekil adayı olduğunuzu soralım?
Hiç mi kürsüye çıkmayacaksınız?
Hiç mi fotoğraf çektirmeyeceksiniz?
Hiç mi konuşma yapmayacaksınız?
O zaman sizi neden seçelim?

14 Mayıs seçimlerinde karar verirken özellikle annelerime, akranlarıma, kız kardeşlerime sesleniyorum; sesiniz olacak, insan yerine konulduğumuz, eşit yaşam hakkı ve özgürlüğümüzün korunduğu yerde olalım. Varlığımız ve çocuklarımızın geleceği için, bu çirkin düşünce ve davranışların karşısında duralım. Duralım ki hadlerini bilsinler.

Yeniden Refah Partisi’ni, Türkiye'nin ve Düzce'nin güçlü, aklı selim, çalışkan kadınlarına havale ediyorum.

Karanlıkta bıraktığınız tam olarak kimdir?
Şerife Bacı mı?
Nene Hatun mu?
Yoksa annelerimiz mi?

Gölge etmeyin başka ihsan istemez"


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Lena
    Lena
    30.04.2023 00:14

    Sanane kardeşim ister foto bastırır ister bastırmaz ! Seni ne ilgilendiriyor kadının kadına ettiğini bu ülkede kimse etmiyor. İnsanların tercihlerine saygılı olmayı öğrenin çarşaf çarşaf fotoğrafların çarşı pazar yerlerde sürünmesini istememek suç mu ! Az biraz öz geçmiş okuyun ! Yorumlarınızı öyle yapın. yRP nin böyle bir politikası yok adayın böyle bir tercihi olabilir. Az biraz saygı

Haber İhbar