ÖZCAN DAĞISTANLI'DAN DEPREM MESAJI

ÖZCAN DAĞISTANLI'DAN DEPREM MESAJI
18.12.2023 - 14:42
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Yalova'nın Çınarcık ilçesinde meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki depremin ardından, CHP Düzce İl Başkanı Özcan Dağıstanlı sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yaptı. Deprem sonrası hissedilen etkilerin, özellikle İstanbul ve çevre illerde yaşanan endişeyi arttırdığı belirtilen açıklamada, can kaybı olmamasına rağmen vatandaşlara geçmiş olsun dilekleri iletilmiş.

Açıklamada, Türkiye'nin deprem gerçeğiyle yüzleşmesi gerektiğine vurgu yapılarak, Düzce'nin 17 Ağustos ve 12 Kasım Depremleri gibi büyük felaketleri yaşamış bir şehir olarak depremin sadece bir şehircilik meselesi olmadığı, aynı zamanda ülke genelinde bir yönetim sorumluluğu olduğu ifade edilmiş.

Özcan Dağıstanlı, açıklamasında Türkiye'yi yönetme sorumluluğunu almış kişilerin öncelikli görevinin deprem gerçeğiyle yüzleşmek ve gerekli önlemleri almak olduğunu vurgulayarak, bu konuda duyarlılık beklediklerini kamuoyuna bir kez daha hatırlatmıştır.

Açıklama, Deprem sonrası yaşanan endişeyi dile getirirken, Türkiye'nin deprem riski altında olduğu gerçeğini hatırlatarak, bu konuda alınması gereken önlemlere dikkat çekiyor. CHP Düzce İl Başkanı Özcan Dağıstanlı'nın açıklaması, depremle mücadelede siyasi bir sorumluluk üstlenilmesi ve toplumun bu konuda bilinçlendirilmesi çağrısını içermektedir.

Yayınlanan Mesaj Aşağıdadır :

Merkez üssü Yalova'nın Çınarcık ilçesi olan Başta İstanbul olmak üzere çevre illerde de hissedilen 4.1 büyüklüğündeki can kaybı olmayan deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz.

Türkiye bir deprem ülkesidir. Başta 17 Ağustos ve 12 Kasım Depremi olmak üzere 2 Büyük Depremi birebir canlı olarak yaşamış olan Düzceliler olarak Depremin de bir şehircilik meselesi olduğunun farkında ve bilincindeyiz. 

İşte bu yüzden Deprem gerçeğiyle yüzleşmek ve gerekli önlemleri almak Türkiye’yi yönetme sorumluluğunu almış kişilerin öncelikli görevi olması gerektiğini buradan bir kez daha tüm kamuoyuna tekrardan hatırlatmak ve duyurmak istiyoruz...

Özcan Dağıstanlı
CHP Düzce İl Başkanı

Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar