"İLAÇLAMA YAPILMIYOR ALGISI GERÇEK DIŞI"

Akçakoca Belediyesi, son günlerde bazı çevreler tarafından yayılan "İlaçlama yapılmıyor" iddialarını yalanladı.

"İLAÇLAMA YAPILMIYOR ALGISI GERÇEK DIŞI"
28.07.2023 - 15:18
Güncelleme 28.07.2023 - 15:20
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Akçakoca Belediyesi, son günlerde bazı çevreler tarafından yayılan "İlaçlama yapılmıyor" iddialarını yalanladı. Belediye iddiaların üzerine, etkin bir mücadele yürüterek haşere ve zararlı organizmalarla etkili bir şekilde mücadele ettiğiyle alakalı bazı yazışmalar paylaştı.  Yapılan yazışmalar, belediyenin 3 ilaçlama aracı ve özverili personeliyle yoğun bir şekilde çalıştığını ve halk sağlığını korumak adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını ortaya koyuyor.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, bu iddiaların üzerine ilaçlama ekibini bizzat ziyaret ettiğini söyledi. Yanmaz, mahalle mahalle, cadde cadde ve ara sokakların 3 ilaçlama aracıyla düzenli olarak ilaçlandığını belirtti. Yoğun çalışma temposuna rağmen bazı ara caddelerin atlanabileceğini kabul eden Başkan Yanmaz, vatandaşların Belediye İhbar hattını aramaları halinde ekiplerin hızla o bölgeye giderek ilaçlama işlemlerini gerçekleştirdiğini vurguladı. 

Konuyla alakalı Yanmaz, “ Mahalle mahalle, cadde cadde, ara sokakları 3 ilaçlama aracıyla ilaçlanıyor. Atlanan ara caddeler olabilir. Belediye İhbar hattına aradıklarına ekipler hemen o bölgeyi gelir ve ilaçlarlar. Nasıl çalıştıklarına bende şahit oldum. Kendilerinin bu özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. “ ifadelerini kullandı.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar