AK PARTİ’DE SEÇİM ÖNCESİ BAŞKANINI SEÇİYOR.

2023 seçimleri için ilk Milletvekilliği aday adaylığını Ak Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin açıkladı. Milletvekilliği aday adaylığı sonrası İl Başkanlığından İstifa eden Mustafa Kesin, yeni il Başkanlığı için Ak Parti Düzce İl, İlçe teşkilatında hareketlilik başladı.

AK PARTİ’DE SEÇİM ÖNCESİ BAŞKANINI SEÇİYOR.
16.01.2023 - 11:26
Güncelleme 16.01.2023 - 14:58
Özel Haber

Düzce’de Ak Parti’yi Türkiye Yüzyılı vizyonu öncesi yapılacak seçimde temsil edecek olan Düzce İl Başkanlığı seçimi öncesi büyük heyecan yaşanıyor. Ak Parti Genel Merkezi Düzce’de ataması yapılacak başkanlık için temayül yoklaması yapıyor. Ak Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu  temayül yoklamaları için Düzce’de çalışmalara başladı.

Ak Parti’de kimler aday;
 Hasan Şengüloğlu : İş İnsanı-Ak Parti Düzce Merkez İl Başkan
Murat Saydam : İş İnsanı – Ak Parti İl Yöneticisi
Ali Dilber : Avukat – Arabulucu – STK Yönetici
Ersin Gökçe : Diş Hekimi – Ak Parti İl Yöneticisi
Recep Albayrak : Avukat – Ak Parti İl Yöneticisi – STK Yönetici
Ahmet Oraloğlu : Emekli Uzman Çavuş  
Kulislerde büyük hareketlilik yaşanıyor. Ak Parti’de Düzce’de iki milletvekili bulunuyor. Vekillerden biri Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Keşir. Ayşe Keşir, siyasete devam etmek istiyor. Milletvekilliği adaylığı için Düzce’den olmasını istiyor. Mevcut görevinden sebep Ak Parti Genel Merkezde en güçlü siyasilerden biri.
Diğer vekil ise Fahri  Çakır, göstergeler tekrar aday olmayacağını gösteriyor. Çok fazla yerel siyasete bulaşmadan süreç yönetiyor. Süre dolar dolmaz emeklilik keyfine hasret gibi davranıyor. Dolayısı ile Düzce siyasetine çok taraf olmak istemediği görülüyor. Şimdiden emekliliğinin hayırlı olmasını diliyoruz.
Dolayısı ile Ak Parti Düzce İl Başkanlığından karar verici Ayşe Keşir görünüyor.  Ak Parti Düzce İl Teşkilatında Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanına en yakın isim Hasan Şengüloğlu.
Sürpriz mi olacak yoksa Ayşe Keşir’in dediği mi olacak.
Ak Parti tabanı ve Düzce siyaseti yeni yüzler görmek istiyor. Dolayısı ile bir taraftan da Ak Parti’de sürprizlere açık bir dönem yaşandığı konuşuluyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2023 seçiminin Türkiye için en önemli seçim olacağını yıllar öncesinden söylüyordu. Bu seçimde yapılacak hatanın telafisi görülmüyor. Bir tarafta millet ittifağı 6 parti görünen ve görünmeyen partilerle iş birliği yapıyor. Diğer taraftan Cumhur İttifağının durumu ortada. Böylesi önemli bir dönemde tüm Türkiye’de büyük özen göstererek süreç yönetmeye çalışan Ak Parti Düzce’de  aynı şekilde süreç yönetmeye çalışıyor.
Düzce’de seçim öncesi Ak Parti ağır çekimde mi yönetilecek yoksa büyük bir heyecanla mı yönetilecek verilecek kararla ortaya çıkacak.
Temayül yoklamaları sonuçları bugun kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor. Ak Parti Düzce teşkilatı ve tabanı heyecanla alınacak kararı bekliyor. 

 

 

 


Editör: Ç. Resuloğlu
Haber İhbar