Üzeyir Yiğit Yazdı "Kimin Seçimi"

Seçimlere az kaldı şehirde garip bir girdap anketler, görüşler, TV ekranlarında yorumlar gırla gidiyor… bizde baktık iki denklem arasında kaldık!  Vuralım mı, duralım mı?

Üzeyir Yiğit Yazdı  "Kimin Seçimi"
14.03.2024 - 09:22
Güncelleme 23.03.2024 - 15:32
Özel Haber

Bir gurup “Davut Güloğlu’na namı değer “popçuya” halk her şeyi bilmeli seçmen vebali ve yükümlüğü bunu gerektirir. YRP seçmeni bunları bilmeli” derken…

Başka bir grup “Adamın çapı ortada ne bir projesi nede üç dakika mantıklı sohbeti var bırakın görmezden gelin.” Der!

Tabir yerindeyse aşağısı sakal, yukarısı bıyık. 

Bizim çikolatacı ve abileri piyasa da yok. Ne bir dip dalga görünüyor nede üst. Geçen Ankara’dan apar topar ablalarını çağırdılar “imdaaatttt” bağıra bağıra Yunuz’a sorsan o gelmek istedi. Keleş’e sorsan daha karmaşık bir hikayesi var. Ama nafile, abla siyaseti unutmuş ya da kafası çok dolu.  

Yazık oldu çikolatacıya… 

Arkadaşlar Düzce'ye Şehremini seçiyoruz. 

Bu şehri her yönüyle temsil ve teslim edeceğimiz bir abi, bir şehir büyüğü peşindeyiz. 

Neden! 

***Şehir, 2,5 yılda bir değişim şantiye alanı oldu ve devam etmesi gerekiyor. 
***Şehir, atılımın eşiğinde Ankara da güçlü olması gerekiyor.
***Şehir, doğruların elinde devam etmesi gerekiyor.
***Şehir, çocuklarını emin bir geleceğe emanet etmek istiyor. 

Sıralı onlarca şey yazabiliriz. 

Millet Bahçesinde yürüyen her insan, kime oy vereceğini bilir. Seçmene akıl vermek değil niyetim ama seçime giren adayların bilinmeyen yanlarını anlatmakta vazifemizdir. 

Seçime hile karıştırıp mağdur edebiyatı yaparak pirim kazanmak isteyenlerin bir projesi yok, yazılı bir vaadi yok!

Geçmişleri sicilleri anlatılmayacak kadar karışık. 

Sanat toplum için yapılır meşhur olmak için magazin haberleriyle ayakta kalmak için yapılan rezaletler, uydurulan yalanlar, tokatlar, kumarlar, bağımlılıklarla gündeme gelmek magazin dünyasında gündemde kalmak içindir! 

Ve Güloğlu sağa sola parmak sallayarak, bağırıp çığırarak, Türkiye gündemine yeniden gelip Düzce’nin siyasetinden değil de yeniden pop dünyasından ekmek yeme derdin de aksi halde zerre umurunda olsa Düzce ilkeli bir propaganda süreci yürütür. 

Yanında olan arkadaşların bazıları da magazini seviyor bir sefer tanınmışlık öyledir. Şimdi de şehri karanlığa sokmak adına popülist duruşları beni üzmekte. 

Mehmet Keleş’i zalım Yunuz’u mumla arar oldum. 

Unutmayın ufak kırgınlıklar çocuklarımızın geleceğini ipotek altına alan tercihlere dönüşmeden popçuya cazcıya gereken değer yaz şenliklerinde verilsin. 

Zaman, istihdam için büyümek için ve kalkınmak için İŞİN ÖZÜ FARUK ÖZLÜ zamanıdır.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar