DÜZCE İLK ON ŞEHİR ARASINDA YERİNİ ALACAK

BAŞKAN ÖZLÜ “MEGA PROJELERİNİ” ANLATMAYA DEVAM EDİYOR: “DÜZCE,TÜRKİYE’NİN İLK 10 ŞEHRİ ARASINDA YERİNİ ALACAK”

DÜZCE İLK ON ŞEHİR ARASINDA YERİNİ ALACAK
6.03.2024 - 19:16
Güncelleme 6.03.2024 - 19:28
Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Ak Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, seçim çalışmaları çerçevesinde halkın herkesimine ulaşarak hedeflediği Düzce için 100 projeyi anlatırken Düzce için Düzce’nin gfeleceğine matuf önemli bir hedeften bahsetti. Başkan Özlü “Düzce, Türkiye’nin ilk 10 şehri arasındaki yerini alacaktır.”

Gelecek dönem projeleri ve Düzce’nin kalkınması için yapılacak önemli çalışmalardan söz eden Başkan Özlü, spordan altyapıya, Mobilya Kent’ten içme suyuna kaynağı belli olan projelerden bahsederek “Gelecek dönem için planladıklarımızı bir kitapta topladım. Aslında kitapta yer alan her bir projenin ana amacı İnsani Gelişmişlik Endeksi bakımından Düzce’yi Türkiye’de ilk on şehir arasına sokmaktır. Bunu nasıl yapacağız? Şehrimizi her alanda kalkındırarak yapacağız. Mega projelerimiz var. Mesela; Düzce’ye bir Mobilya Kent kuracağız aynı İnegöl gibi. İçme Suyu altyapısından söz edelim mesela. Bu şehrin alt yapısında %50’den fazla kayıp, kaçak var.Bu altyapıyı komple değiştiriyoruz. İller Bankası’ndan 45 Milyon Euro kredi almaya hak kazandık. Yine DSİ kaynakları ile 650 Milyon TL değerinde yeni bir arıtma tesisi kuruyoruz. Bunlar gerçektir. Bunu yaptığımız zaman kayıp, kaçak oranı %10’un altına inecek.  Millet Bahçesi 2. Etap içinde uzun yürüyüş parkurları yapacağız. Bir de Bağlantı Yolu üzerinde planladığımız Kuzey Spor Kampüsü içinde Maraton Pist yapılacak. Güney Spor Kampüsü içinde de yürüyüş pisti olacak. Mevcut kullanılan alanlarda da güvenliği sağlamak için de aydınlatma gibi ne ihtiyaç varsa onları yapalım” ifadelerini kullandı.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar