DÜZCE VE AKÇAKOCA'DA CUMHUR İTTİFAKI !

Düzce'de gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesinde Cumhur İttifakı, stratejisini belirledi. Yapılan anlaşma doğrultusunda, Düzce Merkez ve Akçakoca ilçesinde ittifak kararı alındı. İttifakın detayları şu şekilde:

DÜZCE VE AKÇAKOCA'DA CUMHUR İTTİFAKI !
22.12.2023 - 15:25
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Cumhur İttifakı çerçevesinde, Düzce Belediye Başkanlığı'nın sahibi AK Parti, MHP'nin adayını destekleyecek. MHP ise Düzce Merkezde kendi adayını çıkarmayarak, AK Parti'nin adayına destek verecek.

Akçakoca Belediye Başkanlığı'nın MHP'de olduğu ilçede ise durum tam tersi. MHP, kendi adayını çıkaracak ve AK Parti'nin adayını desteklemesini bekleyecek.

Yerel seçim takviminin işlemeye başlamasıyla birlikte kamuoyu, ittifak modelini merak ediyordu. Parti kaynaklarından alınan bilgilere göre, AK Parti ve MHP, Düzce'de sadece merkez ve Akçakoca ilçesi için ittifak yapma kararı aldı. Bu çerçevede her iki parti, diğer ilçe ve beldelerde kendi adaylarını çıkararak seçime katılacak.

Diğer İlçelerde İttifak Yok !

Cumayeri, Kaynaşlı, Çilimli, Gümüşova, Gölyaka, Yığılca, Beyköy ve Boğaziçi ilçelerinde ise her iki parti de kendi adaylarını belirleyerek seçime katılacak. İlçelerde ittifak olmayacak ve seçmen, her iki partinin adayları arasında tercihini yapacak.

Yerel seçimlere sayılı günler kala belirlenen bu ittifak modeli, Düzce'de seçim dinamiklerini nasıl etkileyecek, zamanla ortaya çıkacak.

 


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar