ERDOĞAN'DAN ANNELERE MÜJDE! DESTEK ÖDEMELERİ YAPILACAK...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çalışmayan annelere yönelik bir destek paketi duyurdu. Yeni paketle, belirli başvuru koşullarını karşılayan annelere aylık 3 bin 700 liraya kadar yardım ödemesi yapılacak.

ERDOĞAN'DAN ANNELERE MÜJDE! DESTEK ÖDEMELERİ YAPILACAK...
24.05.2023 - 15:47
Özel Haber

Bakanlık, dar gelirli aileleri hedefleyen bu yeni destek ödemesini hayata geçirdi. Bu özel yardım, çalışmayan veya eşini kaybetmiş anneleri kapsıyor. Başvurmak isteyen annelerin belirli kriterleri karşılaması gerekiyor ve bakanlık, bu ödemeleri hızlı bir şekilde gerçekleştireceğini taahhüt ediyor. Başvuru yapan annelerin aylık 2.059 TL ile 3.708 TL arasında bir ödeme alacakları belirtiliyor.

Kimler Başvurabilir: Yardım Paketinin Kriterleri

Annelere sunulan bu 3.700 TL'lik destek ödemesinden yararlanmak için, annelerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve mavi kart sahibi olmamaları gerekmektedir. Ek olarak, başvuran annelerin 18 yaşını doldurmuş olması ve Türkiye'de yaşaması gerekmektedir. Kiracılar, ihtiyaç sahibi olanlar, evde eğitim gören çocuklara sahip olanlar ve kronik hastalığı olan anneler de bu ödemeden yararlanabilecekler.

Başvuru Yolu: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Resmi Sitesi

Bu destek ödemesi, aynı zamanda ev hanımları destek ödemesi olarak da biliniyor. Destek almak isteyen annelerin yukarıda belirtilen kriterleri karşılamaları ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor. Başvurularını tamamlayan anneler, ihtiyaçları olduğu süre boyunca bu destekten faydalanabileceklerdir.


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar