ÜZEYİR YİĞİT YAZDI, "Kazasız Belasız"

Artık Düzce de seçim için her şey tamam İl özelinde şöyle bir genel bakış yapacak olursak, genel seçimlerden hemen sonra İYİ Parti ile CHP arasında meydana gelen gerginliğin başını ve sonunu Düzce de yaşadık. Üst perdeden pazarlığa başlamak adına “asla ittifak olmayacak” diye Meral Hanım İzmir ve Düzce’yi günler öncesinden açıklamıştı.

ÜZEYİR YİĞİT YAZDI, "Kazasız Belasız"
2.02.2024 - 17:12
Güncelleme 2.02.2024 - 17:22
Özel Haber

Haberi Sesli Dinle

0:00 0:00

Yukarıda hala bulutlar kara ve dağılmadı.

Düzce de İYİ Parti adayını ilk açıklayan partiyken, CHP kendi arasında ki sorunları sokağa yansıtacak kadar uzattı işi. Sonuç itibarıyla CHP de Akçakoca için teşkilatın istemediği isim aday olurken, Düzce merkezi teşkilat istediği gibi şekillendirmede önemli bir mesafe aldı.

CHP adayı örgüt içinde coşku verici karşıladı. Ancak CHP adayı Dr. Sedat Çelikel’in kendisi henüz adaylığı sindiremedi. Düne kadar CHP Vekili Talih Özcan her yerde Rıdvan Bilgin adayımız diye beyanat veriyordu. Çelikel açıklandı ve tam olarak olayı hissedemedi gibi. Ancak örgüt içindeki coşku motiveyi yükseltebilir. Yine de  Kampanyasına yeni başladığı için pek yorum yapmayacağım.

İYİ Parti adayı ve şürekâsı aylardır dolanıyor sokakta ne yeni bir söz ne bir proje dillendirmeden. Vakitlerinin çoğu, Mehmet Keleş’in geçmişini izahla geçiyor. Hatta bu durum o kadar su götürür ki! İYİ Parti yöneticileri bile geçmişte aylarca hakaret etmiş yanında yürüdükleri adama.

MHP adayı sakin bir kişilik ve genç yaşında iyi bir tecrübe olacak kampanyaya yine sakince başladı. Sürecin en avantajlı adayı kendisi bence neticede günün sonunda tanınmış bir kişilik olarak gündemde kalacak ve gelecek için güzel bir adım.

YRP (Yeniden Refah Partisi) adayı bildiğin çocuk ya da şımarık bir sima. Kısa sürede Mehmet Keleşten daha çok yeri gezdi ama dediklerine bakılırsa ekibin işi zor. Garip bir şekilde hem şımarık hem duyduğu gördüğü şeyi söylüyor. “Bana çok ısrar ettiler, sürekli taciz ettiler ve geldim.” diyor.

Bu konuda kampanyanın en renkli adamı Davut Güloğlu olacak gibi fıkra gibi bir yandan. YRP ciddiyeti taşır umarım kendisini…

BBP İl başkanı Faruk Özlü ye uğrayıp süreçte koşulsuz yanınızdayız mesajı ve desteği verdi.

Saadet ve Gelecek Partisi bildiğim kadarıyla aday çıkartmadılar. Sürecin en doğru kararı demek doğru olur.

AK Parti çok garanti bir seçime gidilmesine rağmen hummalı bir şekilde kampanyayı başlattı Sayın Özlü, “hedefimiz yüzde 60… Bize rekor yakışır. Sorumluluğumuz çok büyük. Biz hangi alanda olursak olalım bayrağı daha yukarı taşıyacağız diyor. Bu seçimde de öyle. Biz taşıdığımız bayrağı sayın Recep Tayyip Erdağın’ın gurur duyacağı seviyede bitireceğiz. Bize yakışanı yapacağız.diyor.

Halkın teveccühünün şimdilik  58’i aştığı Sayın Özlü hedefine çok rahat ulaşır gibi duruyor.  

Kazasız belasız bir kampanya olur dileğiyle…


Editör: D. Analiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MSA Film Post Production Reklamcılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi (www.duzceanaliz.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar